Довідковий центр RegToEvent

Учасник оплатив WhitePay, а платіж невдалий


Ваш учасник запевняє, що оплатив квиток через WhitePay і навіть надав скрін списання криптовалюти, а платіж в статусі «Невдалий» 😲


Перше – не панікуємо! Так буває і це «нормально» в історії з криптовалютами.💩


Можливість оплати частинами

Справа в тім, що кошти за замовлення учасник має право сплатити з різних гаманців частинами і навіть в різних валютах, які потім конвертуються в одну - USDT.

Тобто якщо квиток коштує, наприклад, 300$, то учасник може сплатити 100$ з гаманця в USDT, а ще 200$ з гаманця в BTC і вони разом зарахуються як загальна сума платежу.

І таких часткових платежів він може зробити 2-3-5… скільки завгодно, поки не набере повну суму замовлення і воно не перейде в статус «Завершено».


🙅‍♀️Щоб не було ситуації, що учасник оплатив лише 1/2 чи навіть 1/5 частину суми, а ми отримали від WhitePay відповідь про якийсь проміжний успіх і, щоб не відправили людині квиток за пів вартості, ми чекаємо від WhitePay остаточну відповідь, що замовлення повністю сплачено 100%


Комісія мережі

Другий нюанс криптоплатежів, так звана «комісія мережі».

Це не комісія WhitePay! (бо їх комісія знімається з суми «завершеного» платежу) і не наша комісія (вона аналогічно буде вираховуватись від суми вже повністю оплаченого замовлення)


Коли учасник платить з гаманця на гаманець в якійсь криптомережі - виникає додаткова комісія орієнтовно 1 usdt (залежить від суми і валюти, може бути менше, навіть 0,5 чи більше) яку автоматично списує блокчейном сама мережа за перерахунок валюти, конвертації і т.п.


Тому коли учасник переходить в оплату – то суму до оплати бачить з урахуванням цієї комісії.

Відповідно якщо ваш квиток коштував 300$, то він бачить до оплати 301 USDT (за умови що курс 1:1)


Зазвичай учасники сплачують ту суму, яку бачать.

Але буде 3-5 чи більше, учасників із 100, які вручну посунуть повзунок, щоб оплатити рівно 300$ без того хвостика.🙈

Або вже безпосередньо при переході в оплату, в своєму гаманці змінять суму вручну.

item.image_url

Що відбувається в цьому випадку:

30 хвилин WhitePay чекає, що людина одумається і доплатить те, чого не вистачало.

Потім присилає нам відповідь, що платіж «Прострочений», а відповідно для нас – «Невдалий».


Тех.підтримка WhitePay, коли знаходить платіж з таким статусом пише нам, що ось таке є, а ми повідомляємо організатору, щоб він приймав рішення що далі робити.


Часто буває так, що учасник, не дочекавшись квитка після оплати, напише вам першим, навіть якщо ще не пройшло 30 хвилин і статус замовлення не змінився.


Які є варіанти вирішення ситуації з недоплатою:

  1. учасник повинен доплатити суму, якої не вистачає на той же гаманець куди вже платив – він у нього збережеться в історії платежів. Так платіж хоч і з запізненням стане «Завершеним» і він тут же отримає квиток.
  2. якщо це 0,5-1 usdt, то в гривні це = близько 18 - 40 гривень. А якщо учасник буде її платити з криптогаманця, то до неї в нього ще вилізе комісія (вже з його гаманця!) порядка 1-2 usdt зверху, а може й більше. Тобто супутні витрати для учасника будуть в рази більші ніж сама сума доплати. Тому з точки зору здорового глузду, іноді організатори приймають цю доплату в гривні на карту чи прямо на події, чи в будь-який інший спосіб.
  3. якщо вартість квитка була доволі суттєва, то частіше всього організатору «соромно» воювати за 20-40 грн і вони прощають учаснику таку недоплату. Хоча радимо написати учаснику детально чому так сталось, що то біда не у вас, в платіжному сервісі чи сервісі продажу квитків, а в ньому і його бажанні не платити комісії! Бо наступний раз, він зробить так само!


Після вашого рішення, ми пишемо в підтримку WhitePay, а ті переводять замовлення в статус «Завершено», в результаті чого учасник таки отримає свій квиток.

161